Ambasada Stanów Zjednoczonych oraz American Councils for International Education zapraszają uczniów szkół średnich do udziału w Programie FLEX. Jest on finansowany przez Departament Stanu USA. Umożliwia polskim uczniom naukę w amerykańskiej szkole średniej w roku szkolnym 2021/22. O udział w programie mogą ubiegać się uczniowie pierwszych i drugich liceum/technikum. Uczestnicy będą goszczeni przez amerykańskie rodziny, dzięki czemu lepiej poznają kulturę tego kraju. Udział w programie jest całkowicie bezpłatny.

 

 

 

Uczniowie, którzy biorą udział w Programie podkreślają, że dzięki rocznemu pobytowi w USA stali się bardziej samodzielni, odpowiedzialni i zaradni. Uczniowie uświadamiają sobie swoje mocne i słabe strony. Poznają kulturę i język Stanów Zjednoczonych, doceniają różnorodność oraz wielokulturowość. Stypendyści programu mieszkają w różnych stanach: od Kalifornii po Vermont, od Teksasu po Minnesotę. Chodzą do różnych szkół średnich, biorą udział w zawodach sportowych, udzielają się w wolontariacie.Na profilu Facebook FLEX Poland oraz Instagram FLEX Poland można śledzić ich losy. Po powrocie uczniowie angażują się w działalność w swoich społecznościach lokalnych.

 

 

W Programie FLEX może wziąć udział uczeń pierwszej lub drugiej klasy liceum/technikum, który:

·  ma polskie obywatelstwo,

·  urodził się między 15.07.2003 a 15.07.2006 (osoby niepełnosprawne: 15.02.2003-15.07.2006),

·  zna język angielski w stopniu komunikatywnym,

·  spełnia wymogi dot. uzyskania wizy USA oraz nie spędził więcej niż 90 dni w ciągu ostatnich 5 lat w USA.

 

 

Program FLEX pokrywa następujące koszty:

·  Podróż z miejsca zamieszkania do USA (do rodziny goszczącej) oraz powrót z USA,

·  Miesięczne stypendium na własne wydatki,

·  Zakwaterowanie u rodziny goszczącej w USA na okres 1 roku,

·  Program szkolny w amerykańskiej szkole średniej,

·  Szkolenie przedwyjazdowe w Polsce,

·  Ubezpieczenie medyczne (z wyłączeniem stwierdzonych chorób przewlekłych oraz opieki stomatologicznej).

 

Osoby zainteresowane powinny zarejestrować się oraz wypełnić formularz online do 15 października 2020r.: http://ais.americancouncils.org/flex

 

 

Więcej informacji:

Post do udostępnienia na Facebooku: https://www.facebook.com/FLEXPoland/posts/1442332669296135

 

 

Projekt jest administrowany przez American Councils for International Education. Wszelkie pytania prosimy kierować do American Councils: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 

Zachęcamy młodzież do udziału w tym fantastycznym Programie!