Ambasada USA w Warszawie wraz z Polsko-Amerykańską Komisją Fulbrighta oferują program mentoringowy dla polskich uczniów szkół średnich, którzy chcą podjąć studia na uczelniach amerykańskich.


 

 

 

Jest to bezprecedensowy i prestiżowy program, w którym polscy i amerykańscy absolwenci amerykańskich uniwersytetów (w tym stypendyści Fulbrighta) będą wspierać radą tych, którzy dopiero przygotowują się do aplikowania. Dzięki ich wsparciu polscy kandydaci na studia w USA nie będą sami w nieco bardziej skomplikowanym od europejskiego procesie składania podań. Ich starsi koledzy i koleżanki, którzy z powodzeniem przeszli przez ten proces, pomogą im skompletować dokumenty oraz przesłać aplikację na wybrane uczelnie. Program obejmuje również warsztaty prowadzone przez profesjonalnych doradców edukacyjnych Ambasady i Konsulatu USA oraz Komisji Fulbrighta.


Udział w programie jest bezpłatny. Zapraszamy uczniów szkół średnich, którzy chcą podjąć studia undergraduate w USA w roku akademickim 2021-22.


Czekamy na zgłoszenia do 17 listopada na stronie http://educationusa.pl/program-mentoringowy/


Zakres i forma wsparcia w ramach EducationUSA Mentoring Program


Uczestnictwo w programie jest bezpłatne i obejmuje:


· Comiesięczne wirtualne spotkania uczestników z doradcami, podczas których będą omawiane poszczególne etapy procesu rekrutacji na studia w USA;

· Dwudniowe intensywne szkolenie w Warszawie;

· Indywidualne wsparcie doradcy edukacyjnego na każdym etapie przygotowania aplikacji;

· Warsztaty z wypełniania Common App, SAT, ACT, TOEFL i pisania esejów;

· Materiały informacyjne, w tym podręczniki do nauki do egzaminów SAT/ACT i TOEFL/IELTS;

· Ponadto uczestnicy dostaną wsparcie indywidualnych Mentorów – polskich lub amerykańskich absolwentów uczelni amerykańskich – którzy podzielą się swoim doświadczeniem i poprowadzą ich przez proces ubiegania się o studia w USA.


Ważne: organizatorzy programu nie oferują wsparcia finansowego. Udział w programie nie jest gwarancją przyjęcia kandydata na wybraną uczelnię amerykańską.


Więcej informacji o programie: http://educationusa.pl/program-mentoringowy/


Program jest też przedstawiony na stronie Ambasady USA:  https://pl.usembassy.gov/pl/educationusa_program