Centrum Zasobów Dydaktycznych Języka Angielskiego dla nauczycieli klas 0-3 przy Miejskim Ośrodku Doradztwa Metodycznego w Białymstoku rozpoczęło swoją działalność 2 czerwca 2008r.

Centrum Zasobów Dydaktycznych to nowość na polskim rynku edukacyjnym, które już od lat cieszy się wielkim powodzeniem w Stanach Zjednoczonych. W Polsce powstaje z samej potrzeby nauczycieli i braku materiałów do języka angielskiego dla klas 1-3. Centrum jest efektem współpracy z Ambasadą Stanów Zjednoczonych w Polsce.


Celem Centrum jest stworzenie atmosfery, w której będzie możliwe pomysłowe i niestandardowe przygotowywanie zajęć językowych, eksperymentowanie z najnowszymi technikami pedagogicznymi w zakresie nauczania języków. Koordynator tego projektu Małgorzata Chołodecka – English Language Fellow z programu Departamentu Stanu USA podkreśla „Centrum to nie tylko udostępnienie materiałów, których na rynku polskim brak, ale także stworzenie „sense of community” pomiędzy nauczycielami języka angielskiego, miejsca wymiany pomysłów i doświadczenia”.

Centrum dysponuje dużym zasobem materiałów dydaktycznych, audioteką i ksero. W Centrum można przy pomocy specjalnej maszyny stworzyć pomoce dydaktyczne, czy ułożyć scenariusz lekcji wykorzystując zgromadzone plany zajęć.

Do dyspozycji nauczycieli są również stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu. W siedzibie centrum prowadzone są warsztaty i spotkania.

Centrum mieści się w Miejskim Ośrodku Doradztwa Metodycznego w Białymstoku przy ul. Antoniuk Fabryczny 1. Zatrudniony w Centrum pracownik może zademonstrować, jak korzystać ze zgromadzonych materiałów i pomocy.

 

Godziny otwarcia Centrum:

Poniedziałek -   8:00-15:00
Wtorek  -
8:00-15:00
Środa - 8:00 - 15:00
Czwartek - 8:00 - 15:00  
Piątek -   8:00 - 15:00


 

Kontakt:

Centrum Zasobów Dydaktycznych Języka Angielskiego
ul. Antoniuk Fabryczny 1
15 – 762 Białystok
tel. 85 688 32 73

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.